| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 4-5,6 |
| Linssin polttoväli | 35-100 |
| Rakenne | 12 elementtiä 9 ryhmässä |
| Tuotekuvaus | Panasonic Lumix G Vario 35-100mm f/4-5.6 Mega OIS -objektiivi soveltuu hyvin kauempana olevien kohteiden kuvaamiseen, kuten maisemakuvaamiseen. Objektiivi on erittäin kompaktin kokoinen ja se on varustettu Mega OIS -kuvanvakaajalla, joka vähentää tärinän näkymistä kuvissa ja mahdollistaa paremmat lähtökohdat hämärässä kuvaamiseen. |
| Mitat | |
| Paino | 135 g |
| Pituus | 50 mm |
| Halkaisija | 55,5 mm |