| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4.0-5.6 |
| Linssin polttoväli | 45-150mm |
| Rakenne | 12 elementtiä / 9 ryhmää |
| Tuotekuvaus | Panasonic Lumix G Vario 45-150mm F/4-5.6 Asph. Mega O.I.S. -objektiivi täyttää Micro Four Thirds System -standardin vaatimukset. Objektiivi on erittäin kompakti ja kevyt. Tyylikkäästi muotoiltu ja vankka rakenne.45-150mm polttoväli sopii monipuoliseen kuvaamisen ja objektiivissa on Mega O.I.S. -kuvanvakaaja, joka helpottaa kauempana olevien kohteiden kuvaamista käsivaralta. |
| Mitat | |
| Paino | 200 g |
| Pituus | 73 mm |
| Halkaisija | 62 mm |