| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4.0-5.6 |
| Linssin polttoväli | 45-200mm |
| Rakenne | 16 elementtiä 13 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 52 mm |
| Mitat | |
| Paino | 370 g |
| Pituus | 100 mm |
| Halkaisija | 70 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |
| Kiinnitys | |
| Micro Four Thirds | On |