| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8-4.0 |
| Linssin polttoväli | 8-18mm |
| Rakenne | 15 elementtiä 10 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 67 mm |
| Mitat | |
| Paino | 315 g |
| Pituus | 88 mm |
| Halkaisija | 73,4 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom laajakulma | On |
| Kiinnitys | |
| Micro Four Thirds | On |