| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8 |
| Linssin polttoväli | 12-35mm |
| Rakenne | 14 elementtiä 9 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Mitat | |
| Paino | 305 g |
| Pituus | 73,8 mm |
| Halkaisija | 67,6 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali zoom | On |
| Kiinnitys | |
| Micro Four Thirds | On |