| Valmistaja | Panasonic |
| Paino | 20,5 g |
| Valmistajan tuotesivu | www.panasonic.com/de/consumer/home-entertainment/kopf-ohrhoerer/ohrhoerer/rp-hde5.html |
| Johdon pituus | 1,2 m |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 28 Ohm |
| Herkkyys | 107 dB |
| Taajuusvaste | 5-45000 Hz |
| Elementit | Neodyymi |
| Elemettien koot | 11 mm |
| Sisääntuloteho Max | 200 mW |
| Ovatko nappikuulokkeet | On |