| Valmistaja | Panasonic |
| Picture and Text (PaT) | On |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| 3D-televisio | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| S-Video | On |
| HDMI-liitinten määrä | 4 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komponenttivideo | 1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 17 kg |
| Leveys | 1 072 mm |
| Korkeus | 631 mm |
| Syvyys | 53 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 47 tuumaa |
| Halkaisija | 119 cm |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Katselukulma | |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 90 W |