| Valmistaja | Patriot |
| Kapasiteetti | 60 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Takuu | 3 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Välimuisti | 32 Mt |
| Lukunopeus | 555 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 535 Mt/s |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 2 milj. tuntia |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Ohjain | Phison S11 |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 70 mm |
| Korkeus | 7 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |