| Käyttöjärjestelmä | Pebble OS |
| Prosessori | 100 MHz, Cortex-M4 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | iOS 8 tai uudempi, Android 4.0 tai uudempi |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| Näyttö | |
| Tyyppi | 64-color LED backlit e-paper display, Corning Gorilla Glass |
| Resoluutio (leveys) | 144 px |
| Resoluutio (korkeus) | 168 px |
| Koko | 1,25 " |
| Mitat | |
| Leveys | 37,5 mm |
| Syvyys | 47,1 mm |
| Paksuus | 9,5 mm |
| Paino | 42,5 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 150 mAh |