| Valmistaja | Pebble |
| Käyttöjärjestelmä | Pebble OS |
| Prosessori | 100 MHz Cortex-M4 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 4.3 tai uudempi, iOS 8 tai uudempi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| USB | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | 64-Color ePaper |
| Lisätieto | 182 ppi |
| Resoluutio (leveys) | 180 px |
| Resoluutio (korkeus) | 180 px |
| Koko | 1,25 " |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 16 Mt |
| Mitat | |
| Paino | 28 g |
| Paksuus | 7,5 mm |
| Korkeus | 38,5 mm |
| Rannekkeen leveys | 20 mm |