| Valmistaja | Philips |
| HD ready | On |
| Teksti-TV | 1 000 sivua |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 1 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komponenttisisääntulo | 1 |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 5,7 kg |
| Leveys | 727 mm |
| Korkeus | 485 mm |
| Syvyys | 186 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 32 tuumaa |
| Halkaisija | 80 cm |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Katselukulma | |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,3 W |