| Valmistaja | Philips |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 968,2 mm |
| Korkeus | 559,4 mm |
| Syvyys | 59,9 mm |
| Paino | 8,7 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 42,5 tuumaa, 108 cm, 350 cd/m2, 3000:1, 6,5 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 42,5 tuumaa |
| Halkaisija | 108 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 6,5 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Komponentti | On |
| Komposiitti | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 87 W |