| Valmistaja | Philips |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| USB | On |
| VGA | On |
| DVI-D | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| HDMI-portti | On |
| Komposiittivideo | 1 |
| Komponenttivideo | 1 |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 47,6 tuumaa, 120,9 cm, 350 cd/m2, 4000:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9, 500000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 47,6 tuumaa |
| Halkaisija | 120,9 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 4000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 500000:1 |
| Mitat | |
| Leveys | 1081,8 mm |
| Korkeus | 623,4 mm |
| Syvyys | 59,9 mm |
| Paino | 11,52 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 115 W |