| Valmistaja | Philips |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Dolby Digital | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT |
| Koko | 7 tuumaa |
| Resoluutio (leveys) | 480 px |
| Resoluutio (korkeus) | 234 px |
| Mitat | |
| Paino | 1 kg |
| Korkeus | 38 mm |
| Syvyys | 153 mm |
| Liitännät | |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Komposiittivideolähtö | On |
| Väri | |
| Musta | On |
| Tuetut formaatit | |
| DVD-R/-RW | On |
| DVD+R/+RW | On |
| DVD (PAL) | On |
| CD | On |
| MP3 | On |
| DIVX | On |