| Valmistaja | Philips |
| Paino | 680 g |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,2 m |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 24 Ohm |
| Herkkyys | 104 dB |
| Taajuusvaste | 9-24000 Hz |
| Elementit | Dynamic |
| Elemettien koot | 32 mm |
| Sisääntuloteho Max | 40 mW |
| Peittävä | On |