| Valmistaja | Pioneer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kaukosäädin | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| Sisään menot | 3,5 mm AUX IN |
| Ominaisuudet | |
| Radio (Fm) | On |
| Mitat | |
| Leveys | 180 mm |
| Korkeus | 121 mm |
| Syvyys | 221 mm |
| Väri | |
| Musta | On |
| Vahvistin | |
| Impedanssi | 8 Ohm |
| Kaiuttimet | |
| Kaiutinjärjestelmä | 7.6 cm Full Range Unit |
| Teho yhteensä | 10 W |
| Viritin | |
| RDS | On |
| FM | On |
| Toisto | |
| MP3 | On |
| CD-R/CD-RW | On |