| Valmistaja | Pioneer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kaukosäädin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| Sisään menot | 3,5 mm AUX IN |
| Kuulokkeet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 430 mm |
| Korkeus | 218 mm |
| Syvyys | 114 mm |
| Väri | |
| Musta | On |
| Kaiuttimet | |
| Teho per kanava | 10 W |
| Kaiutinjärjestelmä | Stereo |
| Teho yhteensä | 20 W |
| Viritin | |
| RDS | On |
| FM | On |
| Toisto | |
| MP3 | On |
| WMA | On |
| CD-R/CD-RW | On |