| Valmistaja | Polycom |
| Valmistajan tuotesivu | www.polycom.com/products-services/products-for-microsoft/lync-optimized/cx700-desktop-phone.html |
| Päänäyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Resoluutio | 320 x 240 px |
| Resoluutio (leveys) | 320 px |
| Resoluutio (korkeus) | 240 px |
| Mitat | |
| Pituus | 252,7 mm |
| Leveys | 268,6 mm |
| Paksuus | 91,3 mm |
| Paino | 2,1 g |