| Valmistaja | Qnap |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Suoritin | Intel Celeron 2.0GHz quad-core |
| Ohjelmamuisti DRAM | 2 048 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 2 |
| Mitat | |
| Pituus | 220 mm |
| Leveys | 302 mm |
| Korkeus | 41,3 mm |
| Paino | 1 560 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 15,8 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 7,1 |