| Valmistaja | Qnap |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Suoritin | ARM® 1.1 GHz dual-core processor |
| Ohjelmamuisti DRAM | 2 048 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 1 |
| Mitat | |
| Pituus | 125 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Korkeus | 187,7 mm |
| Paino | 560 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 8,96 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 5,03 |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| DLNA | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Videovalvontapalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |