| Valmistaja | RHA |
| Paino | 35 g |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,35 m |
| Tuotekuvaus | Using RHA's aerophonic™ design, the MA750 is constructed from individually machined stainless steel components. The handmade driver (model 560.1) and over-ear fit ensure remarkable sound reproduction and a comfortable, noise isolating fit. |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 16 Ohm |
| Herkkyys | 100 dB |
| Taajuusvaste | 16-40,000 Hz |
| Ovatko nappikuulokkeet | On |