| Valmistaja | Ricoh |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 376 mm |
| Korkeus | 262 mm |
| Syvyys | 392 mm |
| Paino | 13 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 28 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 300 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 120 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 890 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |