| Valmistaja | Ricoh |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 420 mm |
| Korkeus | 345 mm |
| Syvyys | 410 mm |
| Paino | 18 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 50 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 2 600 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 500 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 80,4 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 0,68 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 400 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |