| Valmistaja | Ricoh |
| Valmistajan tuotesivu | www.ricoh-europe.com/products/printers/black-white/sp-6430dn.aspx?view=specification |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 459 mm |
| Korkeus | 347,5 mm |
| Syvyys | 392 mm |
| Paino | 22,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 38 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 512 Mt |
| Kiintolevyn koko | 250 Gt |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 0,57 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 973 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6,5 s |