| Valmistaja | Ricoh |
| Tarkkuus | 16 Mpx |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Digikamera | On |
| Ominaisuudet | |
| Salama | On |
| Zoom (optinen) | 5x |
| Maksimi kuvausnopeus | 8 kuvaa/s |
| ISO-herkkyysalue | 125-6400 |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Päivänvalo | On |
| Pilvinen | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Loisteputki (kirkas) | On |
| Vedenalainen | On |
| Akku | |
| Tyyppi | D-LI92 |
| Akun kesto | 300 kuvaa |
| Maksimi | 300 kuvaa |
| Mitat | |
| Leveys | 122,5 mm |
| Korkeus | 61,5 mm |
| Syvyys | 29,5 mm |
| Paino | 193 g |
| Kuvakenno | |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Oranssi | On |
| Tarkennus | |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Muotokuva | On |
| Maisema | On |
| Lähikuva | On |
| Urheilu | On |
| Yökuvaus | On |
| Ilman salamaa | On |
| Ohjelmoitu automaatti | On |
| ilotulitus | On |
| lumi | On |
| Salamavalotustavat | |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Muuta | |
| Histogrammi | Kirkkaus |
| Kosteus/pöly -suojaus | On |
| Asentotunnistin | On |