| Valmistaja | Roccat |
| DPI | 8 200 |
| Laser | on |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 02/2014, Suosittelemme, http://www.kotimikro.fi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitäntä | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 70 mm |
| Korkeus | 39 mm |
| Syvyys | 120 mm |
| Paino | 93 g |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8.1 | On |
| Windows 8 | On |
| Windows 2000 | Ei |
| Windows XP | On |
| Yhteys | |
| Langallinen | On |
| Ominaisuudet | |
| Nappula | 7 lkm |
| Rulla | On |
| Rullan tilt ominaisuus | On |