| Valmistaja | Samsung |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Takuu | 3 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Välimuisti | 512 Mt |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 1,5 milj. tuntia |
| Muistin tyyppi | MLC |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Ohjain | Samsung Polaris |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 80,15 mm |
| Korkeus | 2,38 mm |
| Syvyys | 22,15 mm |
| Paino | 8 g |
| Liitettävyys | |
| M.2 | On |