| Valmistaja | Samsung |
| Paperikapasiteetti | 350 arkkia |
| Paperitasojen määrä | 2 kpl |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Tulostustekniikka | Värilaser |
| Äänitaso valmiustilassa | 32 dbA |
| Äänitaso toiminnassa | 53 dbA |
| Tekstipohjainen näyttö | On |
| Maksimi paperiarkin koko | A4 |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 468 mm |
| Korkeus | 651 mm |
| Syvyys | 498 mm |
| Paino | 37,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 20 sivua/min |
| Väri | 20 sivua/min |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25 - 400 % |
| Kopiointinopeus (mv) max | 20 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 20 kopiota/min |
| Tarkkuus | 1200 x 600 dpi |
| Tulostuksen resoluutio | |
| Maksimi | 9600 x 600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 4800 x 4800 dpi |
| Optinen tarkkuus | 600 x 600 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | A4 |
| Skannaus USB-massamuistille | On |
| Skannaus FTP:lle | On |
| Skannaus sähköpostiin | On |
| Arkinsyöttölaite | On |
| Skannaus tiedostopalvelimelle | On |
| Skannaus verkkoon | On |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Enimmäismäärä | 512 Mt |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 24 s |