| Valmistaja | Samsung |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100, LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Puheaika (maksimi) | 22 h |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmiusaika (maksimi) | 349 h |
| Prosessori | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| Soittoäänien lataus | On |
| Ajanotto | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Muunnin | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| SAR (W/kg) | 0,48 |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Helppokäyttöinen ja tehokas Samsung Galaxy J3 on tyylikäs älypuhelin peruskäyttöön ja arkikuvaamiseen. Paras hinta Hintaseuranta.fi:stä. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Samsung Galaxy J3 (2016), puhelin |
| Tuotekuvaus | Samsung Galaxy J3:n 2016-malli on hyvin joka käteen istuva selkeästi muotoiltu ja helppokäyttöinen Android-puhelin. Samsung Galaxy J3:ssa on käytännöllinen 5,0” Super AMOLED-näyttö, jonka terävät kontrastit ja rikas värimaailma sopivat erinomaisesti mm. pelailuun ja videoiden katselemiseen. Älypuhelimen nopeasti aktivoituvalla 8 mpx kameralla saat silmänräpäyksessä hienoa HD-videokuvaa, ja kamera sopii helppokäyttöisyytensä ansiosta mainiosti vaivattomaan arkikuvaukseen. 2600 mAh akulla pärjäät helposti koko päivän ja sinnittelet yllättävän pitkään vielä viimeisilläkin virran rippeillä Ultra Power Saving Moden ansiosta. Samsung Galaxy J3:ssa on 8GB sisäistä muistia, ja lisää tallennustilaa vaativa käyttäjä voi helposti laajentaa sitä aina 128 GB asti microSD-korttipaikan avulla. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.1 |
| Versio | 4.1 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 b/g/n |
| USB | On |
| EDGE | On |
| GPRS | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Lisätieto | automaattinen tarkennus, LED-salama |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, WMA |
| Musiikin kuunteluaika | 77 h |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 128 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 600 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 1 500 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Resoluutio | 1 280 x 720 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 720 px |
| Koko | 5 tuumaa |
| Mitat | |
| Paino | 138 g |
| Pituus | 142,3 mm |
| Paksuus | 7,9 mm |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 5.1 | On |
| SIM-kortti | |
| Micro | On |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 1080p@30fps |
| Videon laatu | Full HD |