| Valmistaja | Samsung |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM / 3G / 4G |
| Värinä | On |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Prosessori | Exynos 8890 Octa-core, Quad-core 2.3 GHz + quad-core 1.6 GHz |
| Soittoäänien lataus | On |
| Ajanotto | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Muunnin | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Samsungin älypuhelinten uusi lippulaiva, Galaxy S7, häikäisee ominaisuuksillaan. Löydä puhelin halvimpaan hintaan Hintaseurannasta. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Samsung Galaxy S7 32 GB älypuhelin |
| Tuotekuvaus | Samsung Galaxy S7 on Samsungin älypuhelinten uusi lippulaiva. Siinä on muun muassa upeasti värit toistava 5.5” Super AMOLED -näyttö, 4 GB keskusmuistia, 32 GB sisäistä tallennustilaa jota voi kasvattaa jopa 200 GB muistikortilla, 12 mpix erittäin nopeasti tarkentuva kamera ja tehokas akku. Sisäisten herkkujen lisäksi S7 on myös pölyn- ja vedenkestävä, joten sen ulkokäyttöä ei tarvitse Suomen oloissa pelätä. Hintaseuranta.fi tietää, mistä löydät Galaxy S7:n halvimpaan hintaan. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.2 |
| Versio | 4.2 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| DNLA | On |
| EDGE | On |
| GPRS | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 12 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 4x |
| Lisätieto | dual-LED salama, phase detection automaattitarkennus, optinen kuvanvakain, Dual Pixel -kenno, 1.4µm pikselikoko, f/1.7 |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 200 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 3 000 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Resoluutio | 2 560 x 1 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 560 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 440 px |
| Koko | 5,1 tuumaa |
| Mitat | |
| Paino | 152 g |
| Pituus | 142,4 mm |
| Paksuus | 7,9 mm |
| SIM-kortti | |
| Nano | On |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 2160p@30fps |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |