| Valmistaja | Samsung |
| HD ready | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Leveys | 643,4 mm |
| Korkeus | 396,5 mm |
| Syvyys | 62,9 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 28 tuumaa |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 5 W |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | Ei |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | Ei |
| Liitettävyys | |
| HDMI-liitinten määrä | 1 |