| Valmistaja | Samsung |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 55 tuumaa, 3 000 cd/m2, 6 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 55 tuumaa |
| Kirkkaus | 3 000 cd/m2 |
| Vasteaika | 6 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Mitat | |
| Leveys | 1227,4 mm |
| Korkeus | 698,2 mm |
| Syvyys | 143,2 mm |
| Paino | 22,4 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| RS232C | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 300 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 48 Hz |