| Valmistaja | Samsung |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 1035,9 mm |
| Korkeus | 590,5 mm |
| Syvyys | 139 mm |
| Paino | 19,6 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 46 tuumaa, 117 cm, 2 500 cd/m2, 6 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 46 tuumaa |
| Halkaisija | 117 cm |
| Kirkkaus | 2 500 cd/m2 |
| Vasteaika | 6 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Komponentti | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 220 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 48 Hz |