| Valmistaja | Samsung |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | displaysolutions.samsung.com/products/lfdProducts/377 |
| Mitat | |
| Leveys | 1675,8 mm |
| Korkeus | 953,8 mm |
| Syvyys | 124,6 mm |
| Paino | 48 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 75 tuumaa, 2 500 cd/m2, 5000:1, 6 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 75 tuumaa |
| Kirkkaus | 2 500 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 5000:1 |
| Vasteaika | 6 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 550 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 48 Hz |