| Valmistaja | Samsung |
| Laser | On |
| Mustavalko | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 469 mm |
| Korkeus | 482 mm |
| Syvyys | 444 mm |
| Paino | 17,07 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 38 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 350 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 38 kopiota/min |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 4800x4800 dpi |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | a4 |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |