| Valmistaja | Samsung |
| Ultra HD | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |
| Mitat | |
| Leveys | 1456,1 mm |
| Korkeus | 835,6 mm |
| Syvyys | 37,6 mm |
| Paino | 22,8 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 65 tuumaa, 300 cd/m2, 4000:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 65 tuumaa |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 4000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 165 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 48 Hz |