| Valmistaja | Samsung |
| LCD-näyttö | On |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 469 mm |
| Korkeus | 504 mm |
| Syvyys | 452 mm |
| Paino | 26,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Väri | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 1 400 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 512 Mt |
| Kiintolevyn koko | 4 096 Gt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (huippu) | 500 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 9 s |