| Valmistaja | Samsung |
| Valmistajan tuotesivu | www.samsung.com/fi/search/?q=SL-C3060ND |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 420 mm |
| Korkeus | 477 mm |
| Syvyys | 452 mm |
| Paino | 420 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Väri | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 1 400 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 512 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (huippu) | 500 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |