| Valmistaja | Samsung |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-portti | On |
| Komponentti | On |
| Komposiitti | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 3,7 kg |
| Leveys | 643,4 mm |
| Korkeus | 383,6 mm |
| Syvyys | 52,7 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 27,5 tuumaa, 250 cd/m2, 1200:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 27,5 tuumaa |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1200:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 5 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 44 W |