| Valmistaja | Samsung |
| Picture in Picture (PiP) | On |
| Lapsilukko | On |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Elektroninen ohjelmaopas (EPG) | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 2 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komposiittivideo | 1 |
| Komponenttivideo | 1 |
| RF-sisääntulo | 1 |
| PC-sisääntulo | On |
| Näyttö | |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 48 tuumaa |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 11,1 kg |
| Leveys | 1076,7 mm |
| Korkeus | 626,6 mm |
| Syvyys | 49,7 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,1 W |