| Valmistaja | Samsung |
| Lapsilukko | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Elektroninen ohjelmaopas (EPG) | On |
| WiFi | On |
| Ultra HD | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 3 |
| Digitaaliäänilähtö optinen | On |
| VESA-kiinnitys | |
| Leveys | 400 mm |
| Korkeus | 400 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 55 tuumaa |
| Halkaisija | 138 cm |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 111 W |