| Valmistaja | Samsung |
| Picture in Picture (PiP) | On |
| Lapsilukko | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Elektroninen ohjelmaopas (EPG) | On |
| WiFi | On |
| Ultra HD | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 3 |
| RS232C | On |
| Digitaaliäänilähtö optinen | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 23,9 kg |
| Leveys | 1 463 mm |
| Korkeus | 868 mm |
| Syvyys | 64 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 65 tuumaa |
| Halkaisija | 163 cm |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 153 W |