| Valmistaja | Samsung |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 55 tuumaa, 700 cd/m2, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 55 tuumaa |
| Kirkkaus | 700 cd/m2 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Mitat | |
| Leveys | 1211,5 mm |
| Korkeus | 682,3 mm |
| Syvyys | 96,3 mm |
| Paino | 21 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,5 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 48 Hz |