| Valmistaja | Samsung |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 406 mm |
| Korkeus | 308,7 mm |
| Syvyys | 359,6 mm |
| Paino | 8,47 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 20 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 4800x4800 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 30 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,9 |
| Virrankäyttö (huippu) | 310 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 8,5 s |