| Valmistaja | Samyang |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2 |
| Linssin polttoväli | 12mm |
| Tuotekuvaus | Samyang 12mm f/2 NCS CS on valovoimainen laajakulmaobjektiivi, joka soveltuu hyvin maisema- sekä arkitehtuurikuvaamiseen. Hyvän valovoiman ansiosta objektiivilla onnistuu heikossa valaistuksessa kuvaaminen ilman salamavaloa. Objektiivi on manuaalitarkenteinen ja lähin tarkennusetäisyys on 20 cm. |
| Mitat | |
| Paino | 250 g |
| Pituus | 59 mm |
| Halkaisija | 72,5 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Kiinteä laajakulma | On |