| Valmistaja | Samyang, Canon, Samsung |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valovoima | 1,4 |
| Aukko | 1,4 |
| Linssin polttoväli | 35 |
| Rakenne | 12 elementtiä / 10 ryhmää |
| Suodattimen halkaisija | 7,7 cm |
| Vastavalosuoja | On |
| Tuotekuvaus | Samyang 35 mm F1.4 AS UMC -objektiivi on erittäin valovoimainen objektiivi, joka suunniteltiin toimivaksi suosituimpien "pienikennoisten" kameroiden kanssa. Objektiivi toimii niin maisema- kuin muotokuvaukseenkin. APS-C kennoon liitettynä, objektiivista tulee suosittu 50mm ja 3/4 kennoon siitä tulee valovoimainen muotokuvaukseen sopiva 70mm. |
| Mitat | |
| Paino | 660 g |
| Pituus | 111 mm |
| Halkaisija | 83 mm |
| Kiinnitys | |
| Canon | On |
| Nikon | On |
| Panasonic | On |
| Pentax | On |
| Sony | On |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali kiinteä | On |
| Kuvakulma | |
| Diagonaalinen | 63,1 |