| Valmistaja | Sangean |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Impedanssi | 4 Ohm |
| Elemettien koot | 28 mm / 60 mm |
| Magneettinen suojaus | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Liitännät | |
| NFC | On |
| Aux in | On |
| Mitat | |
| Leveys | 186 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Syvyys | 26,8 mm |
| Paino | 330 kg |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 200 mAh |
| Akun tyyppi | Lithium - ion 3.7 V 2200 mAh |