| Valmistaja | Seagate |
| Kapasiteetti | 2 000 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Näppärä 2 TB Seagate Expansion Portable on alle 200 grammaa painava ulkoinen kovalevy, jolla laajennat PC:n tai pelikonsolin sisäistä tallennustilaa jopa kahden TB:n verran. Nopealla USB 3.0-liitännällä varustettu 2 TB ulkoinen kovalevy kulkee helposti mukanasi läppärilaukussa tai repussa, joten tärkeimmät työtiedostot tai vaikkapa elokuvakirjastosi kulkevat vaivatta paikasta paikkaan pidemmilläkin matkoilla. Seagate Expansion Portable 2 TB ulkoinen kovalevy tarjoaa nopean tiedonsiirron, muhkean määrän tallennustilaa sekä jopa kahden vuoden takuun. Verkkokauppojen halvimmat hinnat löydät Hintaseurannasta. |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Seagate Expansion Portable on kompakti 2 TB ulkoinen kovalevy tietokoneille ja pelikonsoleille. Vertaile tarjouksia Hintaseurannassa. |
| Mitat | |
| Pituus | 117 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Korkeus | 14,8 mm |
| Paino | 170 g |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |