| Valmistaja | Seasonic |
| Takuu | 10 v |
| Teho | 850 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Irroitettavat kaapelit | On |
| Tuulettimen koko | 135 mm |
| 80 PLUS Platinum -sertifikaatti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 170 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 150 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 20 A |
| 5V | 20 A |
| 12V1 | 70 A |
| -12V | 0,3 A |
| 5Vsb | 2,5 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 10 |
| 4 pin molex | 5 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6 pin PCI-E | 6 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 4 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |
| 4 pin CPU | 2 kpl |
| 4+4 pin CPU | 2 kpl |