| Valmistaja | Sennheiser |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Langaton | On |
| Tuotekuvaus | The new MOMENTUM In-Ear Wireless combines sleek design, immaculate sound performance and take-anywhere mobility. This premium neckband headset made of luxurious, high-quality materials, offers exceptional hi-fi wireless sound assured by Bluetooth 4.1 and Qualcomm® apt-X™. With NFC for simple one touch pairing, an integrated microphone, and a ten-hour battery life, it is the perfect companion to mobile devices. |
| Kuulokkeet | |
| Bluetooth | On |
| Taajuusvaste | 15-22000 Hz |
| Äänenpaine | 112 dB |
| Ovatko nappikuulokkeet | On |
| Särö | <0.5% (1kHz/100dB SPL) |
| Mikrofoni | |
| Herkkyys | -44 dB |
| Akku | |
| Kesto | 10 h |